Kategoriler
Google

Lighthouse nedir?

Lighthouse, web sayfalarının kalitesini artırmak için açık kaynaklı , otomatik bir araçtır. Herkese açık veya kimlik doğrulaması gerektiren herhangi bir web sayfasında çalıştırabilirsiniz. Performans, erişilebilirlik, aşamalı web uygulamaları, SEO ve daha fazlası için denetimlere sahiptir.

Lighthouse’u Chrome DevTools’ta, komut satırından veya Düğüm modülü olarak çalıştırabilirsiniz. Lighthouse’a denetlenmesi için bir URL verirsiniz, sayfaya karşı bir dizi denetim gerçekleştirir ve ardından sayfanın ne kadar iyi olduğuna dair bir rapor oluşturur. Oradan, başarısız denetimleri sayfanın nasıl geliştirileceğine ilişkin göstergeler olarak kullanın. Her denetimin, denetimin neden önemli olduğunu ve nasıl düzeltileceğini açıklayan bir referans belgesi vardır.

Sitelerinizdeki gerilemeleri önlemek için Lighthouse CI’yi de kullanabilirsiniz .

Lighthouse nasıl kullanılacağı ve Lighthouse’a nasıl katkıda bulunacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google I / O 2019’dan aşağıdaki videoya göz atın.

Başlamak

Size en uygun Lighthouse iş akışını seçin:

Not: CLI ve Düğüm iş akışları, makinenize bir Google Chrome örneği yüklemenizi gerektirir.

Chrome DevTools’ta Lighthouse Çalıştırın

Lighthouse, Chrome DevTools’un Denetim paneline güç veriyor. Bir rapor çalıştırmak için:

 1. Masaüstü için Google Chrome’u indirin .
 2. Google Chrome’da, denetlemek istediğiniz URL’ye gidin. Web üzerindeki herhangi bir URL’yi denetleyebilirsiniz.
 3. Chrome DevTools’u açın .
 4. Click Denetimler sekmesi.
 1. Şekil 1 . Solda, denetlenecek sayfanın görünüm alanı bulunur. Sağ tarafta ise Denetimler şimdi Fener tarafından desteklenmektedir Chrome Geliştirme Araçları, paneli
 2. Denetim gerçekleştir’i tıklayın . DevTools size denetim kategorilerinin bir listesini gösterir. Hepsini etkin bırakın.
 3. Denetimi çalıştır’ı tıklayın . 30 ila 60 saniye sonra, Lighthouse sayfada bir rapor verir.Şekil 2 . Chrome DevTools’ta bir Lighthouse raporu

Düğüm komut satırı aracını yükleme ve çalıştırma

Düğüm modülünü kurmak için:

 1. Masaüstü için Google Chrome’u indirin .
 2. Düğümün geçerli Uzun Süreli Destek sürümünü yükleyin .
 3. Lighthouse yükleyin. -gBayrak küresel modül olarak yükler.npm install -g lighthouse

Bir denetim yapmak için:

lighthouse <url>

Tüm seçenekleri görmek için:

lighthouse --help

Düğüm modülünü programlı olarak çalıştırma

Bkz programlı kullanma bir Düğümü modül olarak, programlı Lighthouse çalışan bir örnek için.

Lighthouse’u Chrome Uzantısı Olarak Çalıştırma

Not: Belirli bir nedeniniz olmadıkça, bu Chrome Uzantısı iş akışı yerine Chrome DevTools iş akışını kullanmalısınız. DevTools iş akışı yerel sitelerin ve kimliği doğrulanmış sayfaların test edilmesine izin verirken, uzantı bunu yapmaz.

Uzantıyı yüklemek için:

 1. Masaüstü için Google Chrome’u indirin .
 2. Lighthouse Chrome Uzantısını Chrome Web Mağazası’ndan yükleyin .

Bir denetim yapmak için:

 1. Chrome’da, denetlemek istediğiniz sayfaya gidin.
 2. Lighthouse’a tıklayın . Chrome adres çubuğunun yanında olmalıdır. Değilse, Chrome’un ana menüsünü açın ve menünün üst kısmından erişin. Tıkladıktan sonra Lighthouse menüsü genişler.Şekil 3 . Lighthouse menüsü
 3. Rapor oluştur’u tıklayın . Lighthouse, denetimlerini geçerli olarak odaklanmış sayfaya karşı yürütür, ardından sonuçların raporunu içeren yeni bir sekme açar.Şekil 4 . Lighthouse raporu

PageSpeed ​​Insights’ı çalıştırın

Lighthouse’u PageSpeed ​​Insights’ta çalıştırmak için:

 1. PageSpeed ​​Insights’a gidin .
 2. Bir web sayfası URL’si girin.
 3. Analiz Et’i tıklayın .Şekil 5 . PageSpeed ​​Insights Kullanıcı Arayüzü

Raporları çevrimiçi paylaşın ve görüntüleyin

Raporları çevrimiçi görüntülemek ve paylaşmak için Lighthouse Görüntüleyicisi’ni kullanın .

Lighthouse Görüntüleyicisi.
Şekil 6 . Lighthouse’dan bir görüntü

Raporları JSON olarak paylaşma

Lighthouse Görüntüleyicisi’nin bir Lighthouse raporunun JSON çıktısına ihtiyacı vardır. Aşağıdaki listede, hangi Lighthouse iş akışını kullandığınıza bağlı olarak JSON çıktısının nasıl alınacağı açıklanmaktadır:

 • Chrome DevTools . Raporu İndir’i tıklayın .
 • Komut satırı . Çalıştırmak:lighthouse --output json --output-path <path/for/output.json>
 • Lighthouse Görüntüleyicisi . Click Aktar > JSON olarak kaydet .

Rapor verilerini görüntülemek için:

 1. Aç Feneri Görüntüleyici Google Chrome.
 2. JSON dosyasını görüntüleyiciye sürükleyin veya dosya gezgini açmak ve dosyayı seçmek için Görüntüleyicinin herhangi bir yerini tıklatın.

Raporları GitHub Gists olarak paylaşma

JSON dosyalarının el ile iletilmesini istemiyorsanız, raporlarınızı gizli GitHub Gists olarak da paylaşabilirsiniz. Gists’in bir yararı ücretsiz sürüm kontrolüdür.

Bir raporu rapordan Gist olarak dışa aktarmak için:

 1. (Zaten görüntüleyiciyseniz, bu adımı atlayın) Dışa Aktar > Görüntüleyicide Aç’ı tıklayın . Rapor, adresinde bulunan Görüntüleyici’de açılır https://googlechrome.github.io/lighthouse/viewer/.
 2. Görüntüleyicide Paylaş’ı tıklayın . Bunu ilk kez yaptığınızda, bir açılır pencere temel GitHub verilerinize erişme ve Gists’inize okuma ve yazma izni ister.

Bir raporu Lighthouse’un CLI sürümünden bir Gist olarak dışa aktarmak için manuel olarak bir Gist oluşturun ve raporun JSON çıktısını Gist’e kopyalayıp yapıştırın. JSON çıktısını içeren Gist dosya adı bitmelidir .lighthouse.report.json. Komut satırı aracından JSON çıktısını nasıl oluşturacağınıza ilişkin bir örnek için Raporları JSON olarak paylaşma konusuna bakın .

Gist olarak kaydedilmiş bir raporu görüntülemek için:

 • Ekle ?gist=<ID>İzleyicinin URL’ye <ID>Gist’e kimliğidir.https://googlechrome.github.io/lighthouse/viewer/?gist=<ID>
 • Görüntüleyiciyi açın ve bir Gist’in URL’sini ona yapıştırın.

Lighthouse Genişletilebilirliği

Lighthouse, tüm web geliştiricileri için alakalı ve uygulanabilir bir rehberlik sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçla, Lighthouse’ta özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza izin veren iki özellik var.

 • Yığın Paketleri . Bugün birçok geliştirici web sayfalarını oluşturmak için farklı teknolojiler (arka uç / CMS / JavaScript çerçeveleri) kullanıyor. Lighthouse, yalnızca genel önerileri ortaya koymak yerine, kullanılan araçlara bağlı olarak daha alakalı ve uygulanabilir tavsiyeler sağlayabilir.

Yığın Paketleri, Lighthouse’un sitenizin hangi platformda oluşturulduğunu algılamasına ve belirli yığın tabanlı önerileri görüntülemesine olanak tanır. Bu öneriler, topluluktan uzmanlar tarafından tanımlanır ve derlenir.

Bir Yığın Paketine katkıda bulunmak için Katkıda Bulunan Yönergeleri inceleyin .

 • Lighthouse Eklentileri . Lighthouse Eklentileri, topluluktaki alan adı uzmanlarının Lighthouse’un işlevselliğini özel ihtiyaçları için genişletmelerine olanak tanır. Artık Lighthouse’un topladığı verilerden yeni denetimler oluşturmak için yararlanabilirsiniz. Özünde, bir Lighthouse eklentisi, Lighthouse tarafından çalıştırılacak ve rapora yeni bir kategori olarak eklenecek bir dizi kontrol uygulayan bir düğüm modülüdür.

Kendi eklentinizi nasıl oluşturacağınız hakkında daha fazla bilgi için Lighthouse GitHub deposundaki Eklenti El Kitabımıza göz atın .

Lighthouse’a Katkıda Bulunun

Lighthouse açık kaynaklıdır ve katkıları memnuniyetle karşılanmaktadır . Düzeltebileceğiniz hataları veya oluşturabileceğiniz veya geliştirebileceğiniz denetimleri bulmak için deponun sorun izleyicisine göz atın . Sorun izleyici ayrıca denetim metriklerini, yeni denetimler için fikirleri veya Lighthouse ile ilgili herhangi bir şeyi tartışmak için iyi bir yerdir.

https://developers.google.com/web/tools/lighthouse/

Google resmi kaynağı: Google Çeviri ile Türkçe‘ye çevrilmiştir.

Kategoriler
CyberPanel

CyberPanel Kurulumu [tek satır kod ile yükleyin]

CyberPanel, VPS veya özel sunucuya kurabileceğiniz bir kontrol panelidir. Temel web sunucusu olarak OpenLiteSpeed‘i kullanır ve ücretli/ücretsiz olarak ikiye ayrılır. Bu makalede ücretsiz olarak kullanabileceğiniz sürüm dikkate alınmıştır.

Kurulum kodu:

sh <(curl https://cyberpanel.net/install.sh || wget -O – https://cyberpanel.net/install.sh)

Yukarıdaki kurulum kodunu kopyaladıktan sonra, terminale gelerek mause sağ tık yaparak yapıştırın.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra, enter tuşuna basarak kurulumu başlatın.

Ekranda 3 adet şık belirecektir. Şıklar sırasıyla tam olarak aşağıdaki gibidir.

 • Install Cyberpanel
 • Addons and Miscellaneus
 • Exit

Kuruluma devam edebilmek için “Install Cyberpanel” şıkkını seçmemiz gerek. Bunun için rakamla 1 yazın ve enter tuşuna basın.

Bir sonraki ekranda ise tam olarak şu şıklar yer alacaktır.

 • Install CyberPanel with OpenliteSpeed
 • Install CyberPanel with LiteSpeed Enterprise
 • Exit

Tekrak 1 rakamını terminale yazıp enter tuşuna basıyoruz.

Bir sonraki adım da CyberPanel tüm servislerin kurulması için “Full installation (Y/n) yönergesini gördükten sonra “Y” tuşuna basıp enter diyoruz.

Bu adımda ise sadece enter tuşuna basıyoruz.

CyberPanel admin kullanıcı adı ve şifresinin belirlenmesi için enter tuşuna basıyoruz. Bu hamleden sonra default kullanıcı adınız ve şifreniz aşağıdaki gibidir.

Kullanıcı adı: admin

Şifre: 1234567

Memcached kurulumu onaylamak için “Y” tuşuna basarak terminale yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.

Aynı şekilde Redis’ü yüklemek için de “Y” tuşuna basıp enter yapıyoruz.

Tek satır kod ile CyberPanel kurulumu işte bu kadar kolay ve mümkün. Anlayamadığınız noktaları yorum olarak belirtin, elimden geldiği kadar yardımcı olayım.

Kategoriler
SEO White Hat SEO

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? [teknik analiz]

Arama motorlarında sıralama almayı düşünmekten bağımsız, backlink, yani geri bağlantıları baz almadan, sadece kullanıcıların sordukları sorulara empati kurarak yanıt bulmak seo uyumlu makale olarak ifade edilebilir.

Yukarıda yer alan ifadeler, ana seo kategorisini de bağlar. Dolayısıyla birbirleriyle eş değerdedirler ve ilişkilendirilirler.

En çok uygulanan yanlışlar

Makale başlığı ile içeriğin bağdaşmaması.

Alakasız cümle yapılarının ve anlatım tarzlarının kullanıcıya istenilen cevabı verememesi.

Kullanıcı veya ziyaretçi ile empati kurulmadan yazarın kendi düşündüğü bakış açısından plansız yazmaya çalışması.

Anahtar kelime yoğunluğuna bağlı kalınması.

Gereksiz yere konuyu uzatma, laf kalabalığı yapma ve birbirini tekrar eden cümleler kurma.

Kullanıcıya doğru bilgilerin verilmemesi

Makale yazarken kaynağa dayalı değil de, yanıltıcı doğruluğu kanıtlanmamış bilgilerin sunulması

Kullanıcının yanlış bilgilerle manipüle edilmesi

 

Kategoriler
Genel

Kahramanmaraş Elbistan Yerel SEO diye spam yapanlara önemli uyarı!

Seo Analiz grubunda, Kahramanmaraş Elbistan Yerel SEO ile ilgili yakın zaman içinde hunharca makale girişi yapıldı . Hal böyle olunca, birbirini tekrarlayan içerikler ve birbirlerini kopyalayan sitelerle doldu arama sonuçları.

Aslında bu bir tür Google manipüle örneği. 2020 yılına girdiğimiz şu dönemde bu konuda bir çalışma yapılmaması enteresan. Bu spam tekniği yaklaşık 10 yılı aşkındır var. Fakat yeni yıla girdiğimiz bu yıl içinde yeni bir keşif gibi sunulmuş olması ve bir çok seo ile ilgilenen gençlerin bu konuya hakim olmaması bu olayı tekrardan gündeme getirdi.

Bu konuda manuel ekleyenlerden tutun, php yazılım diliyle otomatikleştirenler bile oldu. Bu durumun zaten bir maniple tekniği olduğunu daha önce duyurmuştum.

Sıralamada yer almak için yapılan bu çalışmalar hem domain otoretisini, hem de google’ın internet sitenize bakış açınızı olumsuz yönde etkiler.

Bu yöntemlerden kesinlikle uzak durun. Sizi bu yöntemleri paylaşanlara karşı daha dikkatli olmanızı öneriyorum. Hayatınızda spam’a yer bırakmayın. Önemsemeyin ve merak etmeyin. Geçici değil uzun vadede kalıcı yöntemleri seçin.

Kategoriler
Genel

Tunceli Çemişgezek Yerel SEO diye spam yapanlara önemli uyarı!

Seo Analiz grubunda, Tunceli Çemişgezek Yerel SEO ile ilgili yakın zaman içinde hunharca makale girişi yapıldı . Hal böyle olunca, birbirini tekrarlayan içerikler ve birbirlerini kopyalayan sitelerle doldu arama sonuçları.

Aslında bu bir tür Google manipüle örneği. 2020 yılına girdiğimiz şu dönemde bu konuda bir çalışma yapılmaması enteresan. Bu spam tekniği yaklaşık 10 yılı aşkındır var. Fakat yeni yıla girdiğimiz bu yıl içinde yeni bir keşif gibi sunulmuş olması ve bir çok seo ile ilgilenen gençlerin bu konuya hakim olmaması bu olayı tekrardan gündeme getirdi.

Bu konuda manuel ekleyenlerden tutun, php yazılım diliyle otomatikleştirenler bile oldu. Bu durumun zaten bir maniple tekniği olduğunu daha önce duyurmuştum.

Sıralamada yer almak için yapılan bu çalışmalar hem domain otoretisini, hem de google’ın internet sitenize bakış açınızı olumsuz yönde etkiler.

Bu yöntemlerden kesinlikle uzak durun. Sizi bu yöntemleri paylaşanlara karşı daha dikkatli olmanızı öneriyorum. Hayatınızda spam’a yer bırakmayın. Önemsemeyin ve merak etmeyin. Geçici değil uzun vadede kalıcı yöntemleri seçin.

 

Kategoriler
Genel

Artvin Şavşat Yerel SEO diye spam yapanlara önemli uyarı!

Seo Analiz grubunda, Artvin Şavşat Yerel SEO ile ilgili yakın zaman içinde hunharca makale girişi yapıldı . Hal böyle olunca, birbirini tekrarlayan içerikler ve birbirlerini kopyalayan sitelerle doldu arama sonuçları.

Aslında bu bir tür Google manipüle örneği. 2020 yılına girdiğimiz şu dönemde bu konuda bir çalışma yapılmaması enteresan. Bu spam tekniği yaklaşık 10 yılı aşkındır var. Fakat yeni yıla girdiğimiz bu yıl içinde yeni bir keşif gibi sunulmuş olması ve bir çok seo ile ilgilenen gençlerin bu konuya hakim olmaması bu olayı tekrardan gündeme getirdi.

Bu konuda manuel ekleyenlerden tutun, php yazılım diliyle otomatikleştirenler bile oldu. Bu durumun zaten bir maniple tekniği olduğunu daha önce duyurmuştum.

Sıralamada yer almak için yapılan bu çalışmalar hem domain otoretisini, hem de google’ın internet sitenize bakış açınızı olumsuz yönde etkiler.

Bu yöntemlerden kesinlikle uzak durun. Sizi bu yöntemleri paylaşanlara karşı daha dikkatli olmanızı öneriyorum. Hayatınızda spam’a yer bırakmayın. Önemsemeyin ve merak etmeyin. Geçici değil uzun vadede kalıcı yöntemleri seçin.

 

Kategoriler
seo

Fast index retrieval – “a few simple methods”

Fast indexing takes place with a few technical information, which does not require much technical knowledge.

 • Provide new blog entry so your blog page will be updated every day.
 • Share blog entries from Facebook, twitter, instagram, youtube and pinterest.
 • To activate the social media audience, to provide users to visit by writing special text for the platform audience you share.
 • Make shared content liked by the audience
 • Apply simple techniques to encourage comment and sharing
  In order to interact with the user on the platform you share, yorum question-answer ”in the form of comments and encouraging the participation process.
 • Caring for each user and making them feel as if they are communicating in real life
  To be honest to users.
Kategoriler
Genel SEO White Hat SEO

Hızlı index alma – “en basit bir kaç yöntem”

 • Blog sayfanızı her gün güncellenecek şekilde yeni blog girdisi sağlamak.
 • Facebook, twitter, instagram, youtube ve pinterest hesabından blog girdisi ile ilgili paylaşım yapmak.
 • Sosyal medya kitlesini harekete geçirmek, paylaşımını yaptığınız platform kitlesi için özel metin yazarak kullanıcıların ziyaret etmesini sağlamak.
 • Paylaşılan içeriğin kitle tarafından beğenilmesini sağlamak
 • Yorum ve paylaşım yapmasını teşvik edecek basit teknikler uygulamak
 • Paylaşımda bulunduğunuz platformda kullanıcı ile etkileşim kurmak için “soru – cevap” şeklinde yorum ve katılım sürecini teşvik etmek.
 • Her bir kullanıcıyı önemsemek ve  gerçek hayatta iletişim kuruyormuş gibi hissettirmek
 • Kullanıcılara dürüst olmak.

Süreç bu kadar basit. Empati duygusuyla yaklaşın ve internette hangi durumlar güveninizi sarsıyorsa, kendi siteniz için tam tersini uygulayın.

Kategoriler
Teknoloji

Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı

Fitbit’in kurucu ortağı ve CEO’su James Park, iki ABD şirketinin Cuma günkü alım anlaşmasını açıkladıkları ortak bir açıklamada, “Dünya çapında 28 milyondan fazla aktif kullanıcıyı destekleyen güvenilir bir marka oluşturduk” dedi.

Devralımla birlikte İnternet devi Google, taşınabilir teknoloji için yeni bir segmente giriyor.

Fitbit’in hisse fiyatı, Google’ın şirkete teklif verdiğini bildiğinden bu yana yüzde 40 arttı.

Ayrıca Google’ın bu satın alma işlemini açıkladığını da buradan okuyabilirsiniz.

Kategoriler
Black Hat Seo SEO White Hat SEO

Backlink nedir? Doğru link ağı nasıl oluşturulmalıdır?

Backlink (Geri bağlantılar), başka bir siteden sizin sitenizi işaret eden gelen bağlantılardır. Site geri bağlantılarının (veya gelen bağlantıların(backlink) veya dış bağlantıların) değerlendirilmesi, arama motorlarının bir sitenin popülaritesini, otoritesini ve web üzerindeki göreceli önemini belirlemesine yardımcı olur.

Google’ın PageRank algoritmasında, web sitesine yapılan her köprü, popülerlik yarışması gibi, o site için bir güven oylaması görevi görür. Sitelerin, doğal olarak PageRank’in altında yatan basit bir kavram olan okuyucularına kaliteli kaynaklar önermesi beklenmektedir.

Örneğin, bir tenis bilgi sitesi doğal olarak tenis malzemelerinin satın alınabileceği bir alana bağlantı verebilir; Bir seyahat acentesi sitesi, popüler seyahat noktaları hakkında yazan bazı bloglara link verebilir.

Aslında, otorite, güven ve alaka düzeyi ile ilgilidir. Popülerlikle rekabet etmekten farklı olarak, PageRank sistemi her backlinke eşit önem vermez. Aslında, bazı geri bağlantıların sitenizin sıralama faktörü üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. PageRank’i manipüle etmeye çalışan siteleri durdurmak için, arama motorları bağlantıları analiz eder ve doğal olmayan profillere sahip olduğundan şüphelenilen siteleri cezalandırır.

White hat backlink : Bu bağlantılar, belirli bir alandaki otorite olan web sitelerinden, konunuz hakkında yazan uzmanlardan veya sitenizin konusu ile ilgili içeriği olan spam olmayan sitelerden gelir.

Zayıf geri dönüşler : İlişkili olmayan sitelerden bağlantılar (örneğin bir sigorta aracılığına bağlı Fitness Önerileri sitesi) faydalı bir şey yapmaz ve doğal görünmez.

Black Hat backlink: Link değişimi sitelerinden, spam sitelerinden, düşük kaliteli içerikten (rastgele metin listelerine sahip sayfalar gibi) gelen linkler.

Yüksek kaliteli geri bildirim nasıl alınır?

Bağlantıların popülaritesini arttırmak ve büyük arama motorları arasında daha iyi SEO sıralaması kazanmak için sitenize bağlantılar çekmeniz gerekir. İşte linkleri çekmek için bazı SEO uygulamaları.

Başarılı Olan Link Oluşturma(backlink) Stratejileri

Yüksek kaliteli içerik oluşturma : Kaliteli gelen bağlantıların alınmasının anahtarı uzman, benzersiz içeriktir. İnsanlar, kaliteli içeriği başkalarıyla paylaşabilecek kadar değerli veya yararlı bulurlarsa siteniz zaman içinde doğal olarak geri dönüş sağlayacaktır.

İçeriğinizi güncel tutun

Yeni kaliteli makaleler veya başka bir içerikle düzenli olarak güncelleme yapmak insanların dikkatini çekecek ve yalnızca statik, eski içeriğe sahip sitelerle rekabet etmenize yardımcı olacaktır. Aslında Google, zaman içinde eklenen ve güncellenen içeriği kaliteli bir sitenin işareti olarak değerlendirir. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Düzenli olarak blog yazmak, siteniz için bir makale bölümü oluşturmak veya yeni destek sayfaları eklemek, içeriğinizi yenilemenin ve markanızı güçlendirmenin yoludur.

İçeriğinizi sosyal medyada tanıtın

Çoğu durumda, sitenize bağlantı veren sosyal medya gönderileri bağlantıların popülerliğini artırmaz. Ancak, sosyal medya size içeriğinizi yayınlama ve sitenize ziyaretçi çekme imkanı sunar.

Saygın sitelere bağlantı verin

Site içinde ara sıra, belirli bir konu için saygın sitelere ve uzmanlara bağlantılar ekleyin. Bunu öncelikle kullanıcıların yararı için yapın, bu sayfadaki konuyla ilgili kaynakları onlara verin. Bilinen yetkililerle bağlantı kurmak, sitenizi arama motorlarının gözünde meşrulaştırmaya yardımcı olur.

Web yöneticileri, geri bağlantı kazanmak için bu taktiklere bağlı kalmalıdır. Toplu e-posta gönderme; bağlantı çöplüğüne katılmak; link satın almak, alakasız veya kötü sitelerden link almak “doğal” veya “spam” olarak kabul edilir ve siteniz için de cezalara neden olabilir.

Kategoriler
Teknoloji

Motorola, açılır selfi kamera ve 64MP arka sensör ile bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

Motorola yakında ilk akıllı telefon modelini pop-up selfi kamerayla duyurabilir. Kamera 32 MP’ye sahip olması bekleniyor ve cihazın üst kısmındaki açılır mekanizmaya yerleştirilmiş olacak şekilde gelecek. Ön kamera arka kamera ile hizalı bir şekilde tasarlandı. Arkada 64 MP + 8 MP derinlik sensörlü bir çift kamera bulunuyor. Yani Motorola’da görmeye alıştığımız telefoto kamera yok. Bununla birlikte, 64 MP sensör, Motorola One Zoom ve Vision‘daki 48 MP ana sensör üzerinde bir gelişme olacak. Kamera, 30 fps’de 4K videolar ve 1080p’de 120 fps’de ve 720p’de 240 fps‘de ağır çekim videolar çekebilecek. Ayrıca, zayıf ışık koşullarında ve portrelerde daha iyi sonuçlar elde etmek için Gece moduna ve Portre moduna sahip.

Piyasaya kısa sürede sürülmesi beklenen Motorola akıllı telefon 6,39 inç 1080p + IPS LCD ekrana sahip. Telefonda parmak izi sensörü yok bu sadece telefonun arka tarafında bulunuyor. Kişisel kullanım için harika olan bir bildirim ışığı olarak işlev görebilen dairesel bir LED ile aydınlatılmıştır. Bu bir Motorola One akıllı telefon, bu yüzden Android 10 var . Bir microSD kart ile genişletilebilen 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile eşleştirilen bir Snapdragon 675 yonga seti tarafından desteklenmektedir . Piyasaya çıkması yakın tarihte gerçekleşecek olan cihazın kısa bir incelemesi de Twitter’da göründü.

Kategoriler
Teknoloji

Huawei HiCare uygulama(app) videosu yayınlandı.

Huawei HiCare seçenekleri

Telefon arabaya bağlandığında, merkezi kontrol ekranı, program hatırlatma, hedef navigasyon, müzik çalma, aramaları cevaplama ve sesli asistan işlevleri dahil olmak üzere kart seçeneklerini görüntüler.

Park sonrasında otomatik kamera açma ve ayrıca park edebilmek için kontrol etme imkanı da sağlar.

Tanıtımı daha önceden yapılmıştı

9 Ağustos 2019‘da Huawei, geliştiricilerin Konferansında HUAWEI HiCar‘ı resmen tanıttı. Akıllı Bağlantı, Kesintisiz olan “4S” dir. Kaynak Paylaşımı sırasıyla seyahat güvenliği, endüktif olmayan bağlantı, kesintisiz hizmet sahnele akışı, cep telefonu donanım kaynakları paylaşımı ve karşılıklı yardım gibi seçenekleri de barındırıyor.

Kategoriler
Dijital Pazarlama

E-POSTA PAZARLAMA: Ne, nasıl ve neden?

Doğru kullanıldığında, e-posta pazarlaması dijital pazarlama için son derece güçlü bir silah olabilir . Ne zaman mevcut kullanıcılara bilgi göndermeye veya yeni kullanıcılar çekmeye çalışırsanız, işte o zaman e-posta pazarlamasını uygun şekilde kullanmak harika sonuçlar getirebilir.

E-posta Pazarlama Araçları

Herhangi bir pazarlama kampanyasında olduğu gibi, başarılı olmak doğru araçları kullanmakla orantılıdır. E-posta göndermenin e-posta pazarlamasının yalnızca bir unsuru olduğunu unutmayın, bu nedenle düşündüğünüzden daha fazla seçenek ve araç mevcut.

Neyse ki, birden fazla çözüm ve içeren birçok araç var. E-posta, istatistikler, birden fazla kullanıcı hesabı ve çeşitli özelleştirilebilir raporlar söz konusu olduğunda, hepsi tek bir araçtır.

E-posta veya bülten pazarlaması için en popüler araçlardan biri MailChimp ve SendinBlue‘dur .

Çözümlerin ve araçların seçimi ihtiyaçlarınıza bağlı olmalıdır. Sizin için en iyi aracı seçerken bakmanız gereken birkaç şey var:

 • Kişi yönetimi – İçe aktarma için mevcut kişileri kontrol edin ve kişi grupları oluşturmanın ve yönetmenin ne kadar kolay olduğunu kontrol edin.
 • E-posta Tasarım Özellikleri – Her servis sağlayıcının e-posta tasarımı için farklı bir aracı vardır.
 • Aracı ne için kullanmak istediğinizi – Hangi eklentilerin mevcut olduğunu kontrol edin (örneğin, iletişim formu veya müşteri adayları için bir eklenti)
 • Web Sitenizin Kullandığı CMS – E-posta pazarlaması için kullandığınız servis sağlayıcının bir eklenti olarak CMS’nizle aynı hizada olmasına dikkat edin
 • İstatistikler ve Veri Ölçümü – Hangi kampanya istatistiklerinin izlendiğini kontrol edin (örneğin, hemen çıkma oranı, bağlantıyı tıklayan veya aboneliği iptal eden kullanıcıların sayısı, TO)
 • Kısıtlamalar – Her servis sağlayıcısının, servis sağlayıcının ücretine bağlı olarak, günlük veya aylık olarak gönderebileceğiniz e-posta sayısı söz konusu olduğunda bazı kısıtlamaları vardır.

Seçilen e-posta pazarlama aracı, mümkün olan en iyi sonuçları almak için gereksinimlerinizi karşılamalıdır. Elbette her zaman e-posta yazılımı yükleyebilirsiniz, ancak bu durumda genellikle belirli seçeneklere sahip olmayacaksınız. Bu nedenle e-posta servis sağlayıcıları, diğerlerinin yanı sıra otomatik e-posta göndermeyi içeren en iyi çözümdür.

E-posta pazarlamasında otomasyon çok önemlidir.

Otomatikleştirilmiş özellikler seçilen zamanda belirli irtibat gruplarına gönderilecek bir kampanya oluşturmanıza yardımcı olabilir. 

Kampanya belirttiğiniz zaman kendi kendine gönderilir.

Bir diğer otomatik özellik, bültene ve benzerlerine abone olduğunuz için teşekkür edebileceğiniz otomatik yanıtlardır , Tüm bu küçük ancak önemli özellikler, kullanıcılarınızla iletişim halinde kalmanıza yardımcı olur.

Müşteri adayları oluşturmak için E-posta kullanın

Kurşun üretimi, herhangi bir işin en önemli bölümlerinden biridir. Ziyaretçilerden sitenize bilgi toplamanıza yardımcı olacak birçok araç var, ancak yine de bir servis sağlayıcı kullanmak sizi en çok zaman kazandıracak. Doğru e-posta pazarlama aracıyla, kişi listenizle ilişkili kullanıcılar için formlar oluşturabilirsiniz. Bu nedenle, seçilen servis sağlayıcının CMS’nizle aynı hizada olduğunu vurguladık.

Web siteniz için bir kişi listesi oluşturmanın en kolay ve en hızlı yolu, formları bir eklenti aracılığıyla bağlamaktır. Ziyaretçiler sitenize gelip bilgilerini forma girmeye karar verdiğinde, bu bilgiler e-posta servis sağlayıcınızdaki kişi listenize otomatik olarak eklenir.

Daha iyi kullanıcı hedeflemesi için kullanıcıları farklı gruplara ayırabilir ve farklı bilgiler gönderebilirsiniz . Örneğin, bir kullanıcı tarafından doldurulmuş bir form bir Web Tasarım makalesinde yer alıyorsa, bilgileri web tasarımıyla ilgilenen kullanıcıların bir listesine ayrılır. Kullanıcı çıkarlarını tanımlayarak listelerinizi ayırın.

Yine, e-posta pazarlama kampanyaları oluştururken çok kullanışlıdır, çünkü hedef kitlenizi tercihlerine, bölümlerine göre belirlemenizi ve pazarları tanımanızı sağlar. Bir hizmet veya ürün sunduğunuz web tasarımı ile ilgili bir bülten gönderiyorsanız, “web tasarımı iletişim listesi” ni seçebilirsiniz, çünkü bu o kişilerin en çok ilgisini çekecektir.

Bu tür bir kampanya belirli hedeflemeye olanak sağlar, ancak zaman kazandırır. Kullanıcılar hakkında topladığınız tüm bilgiler, rızalarıyla, işletmenin diğer bölümlerinde saklanır ve sunulur ve saklanır.

E-posta tasarlama

E-posta tasarımı, başarılı bir e-posta pazarlama kampanyasının en önemli unsurlarından biridir. Çekici bir şekilde tasarlanmış bir kampanyaya sahip olmak, e-posta içeriği için bir hedef kitle seçmek kadar önemlidir. Kaliteli ve yapılandırılmış e-postalar daha yüksek bir TO elde edecek ve size daha fazla ziyaretçi getirecektir.

Tüm e-posta servis sağlayıcılarının kendi tasarım çözümleri vardır. Birçoğunun zaten kendi e-posta şablonunu sunduğunu fark edeceksiniz. Bununla önerilen şablon tasarımını kullanma veya kendin yaratma yeteneğine sahipsin.

Tasarım yaparken çoğu e-posta servis sağlayıcısı, e-postanızı oluşturmanızı kolaylaştıran bir sürükle ve bırak seçeneğine sahiptir. Kutuları kendiniz düzenler, boyut, yazı tipi, renk, görüntü veya video konumu, temas noktası veya sosyal medya düğmesi seçersiniz. E-postanızın tasarımı, web sitenizin tasarımına uygun olmalıdır.

E-posta içeriği oluşturma

İyi ve ilgi çekici içerik yazma zamanı. Hedef kitlenize göre uyarlanmalıdır. Bu, içeriğin anlaşılır ve bilgilendirici olması ve ziyaretçiyi belirli bir eyleme yönlendirmesi gerektiği anlamına gelir.

İyi yapılandırılmış ve ilginç e-posta içerir:
Birinci başlık okuyucuların dikkatini çeken
ikinci basit içerik okumak için
üçüncü kapsamlı bilgi
Zekice yazılmış 4. kapsamlı içerik ve doğru yerde doğru eylem çağrısı.

Okuyucularınız için çok fazla ayrıntı yazmayın. İlgili tüm bilgileri içeren mümkün olduğunca az metin olmalıdır. TO’yu arttırmanın bazı püf noktaları da vardır.

Size daha önce e-posta göndermiş olan bir grup kullanıcıya bülten yazıyorsanız, “RE:” öneki olan bir e-posta konusu gönderebilirsiniz. Bu e-posta daha sonra gelen kutularında “RE:”, örneğin: “RE: Web tasarım hizmeti” olarak görünür. “İndir”, “Tıkla”, “Kitap” ve “Satın Al” gibi daha iyi etki için harekete geçirme ifadesini kullanın. Bu, kullanıcıdan gecikmeden işlem yapmasını sağlamasını tetikler.

Kaliteli bir e-posta, okuyucuyu sitenize götürür ve etki alanı derecelendirmesini yükseltir. Açılış sayfanızı e-postanızla aynı şekilde optimize edin. Bu nedenle, e-postaya girdiğiniz bağlantı, e-postanızın içeriği ile ilgili bir sayfaya yönlendirilmelidir.

Bir hizmet sunuyorsanız, ana sayfayı değil, onu daha çok tanımlayan sayfaya bağlantı verin.

Sonuç

E-posta Pazarlama Kampanyalarınız Profesyonel Olmalı. Ziyaretçiler üzerinde ne tür bir etki yarattığınız ve şirketiniz için ne tür bir itibar yarattığınız çok önemlidir. Her kampanyada hangi hedeflere ulaşmak istediğinizi düşünün, doğru aracı seçin ve stratejinizi oluşturmaya başlayın.

Kategoriler
Teknoloji

Apple, iOS 13.1.2 / iPadOS 13.1.2 resmi sürüm güncellemesini yayınladı

30 Eylül‘de Apple iOS 13.1.2 / iPadOS 13.1.2‘nin resmi bir sürümünü yayınladı: iOS / iPadOS 13.1.1 yükseltme paketi yalnızca birkaç megabayt civarında. Aygıtın başlatılmasından sonra, iOS ve iPadOS sürüm numaraları 13.1.1 (17A854) ila 13.1.2 (17A860) arasında güncellenecektir.

iOS ve macOS güncelleme sonrası gelen özellikler

iOS 13.1.2, iPhone için hata düzeltmeleri ve geliştirmeler içeriyor.

İCloud Yedekleme‘nin ilerleme çubuğunun başarılı bir yedekleme işleminden sonra görüntülenmeye devam etmesi hatası düzeltildi.

Kameranın düzgün çalışmasını engelleyen bir sorun düzeltildi.

El fenerinin başlamaması problemini çözümlendi.

Ekran kalibrasyon verilerinin kaybolmasına neden olabilecek bir hata düzeltildi.

HomePod‘dan kısayol çalıştırmanın mümkün olmadığı sorunu düzeltildi.

Bazı araçlarda Bluetooth‘un bağlantısının kesilebileceği sorununu çözüldü.

iPadOS 13.1.2, iPad için hata düzeltmeleri ve geliştirmeler içerir.

İCloud Yedekleme‘nin ilerleme çubuğunun başarılı bir yedekleme işleminden sonra görüntülenmeye devam etmesi hatası düzeltildi.

HomePod‘dan kısayol çalıştırmanın mümkün olmadığı sorunu düzeltildi.

Kategoriler
Teknoloji

Sony profesyonellere yönelik aynasız “α9 II” piyasaya sürdü.

Ana çekim özellikleri önceki α9‘dan çok farklı değil. Yaklaşık 24.2 milyon efektif piksele sahip “Exmor RS” görüntü sensörü, AF / AE izleme için saniyede 20 kareye kadar karartmasız sürekli çekim ve 1 / 32.000 saniyeye kadar bozulma önleyici deklanşör önceki model ile aynıdır.

Değişikliklere bakıldığında, kamera gövdesi “α7R IV” ile aynı tasarıma sahip, biraz daha büyük ve artan ağırlıkla (588 gram → 678 gram). Mekanik deklanşör ile geliştirilmiş sürekli çekim hızı. Sürekli çekim sayısı, önceki 480 (vizör kullanılırken) ve 650 (LCD ekranda görüntülenirken) ile karşılaştırıldığında sırasıyla 500 ve 690‘a yükselmiştir. Titreşimsiz çekimi destekler. Terminal, microUSB‘den USB Type-C‘ye değiştirildi.

Öte yandan, uzaktan çekim, çekimden sonra veri aktarımı ve aktarım sırasında kullanım kolaylığı gibi iş akışının rahatlığı büyük ölçüde artırıldı. 1 Gbps maksimum aktarım hızı sağlayan 1000BASE-T uyumlu bir LAN terminali ile donatılmıştır. Wi-Fi, 2.4GHz bandına ek olarak 5GHz bandında veri aktarımı sağlayan IEEE 802.11ac ile uyumludur.

Resim çekerken sesi bilgi olarak kaydetmek ve bağlamak için yeni bir “sesli not işlevi” sağlanmıştır. Sesli fotoğrafları kameradan mobil cihaza aktarırken, ses otomatik olarak metne dönüştürülür ve fotoğrafa meta bilgi olarak gömülür.

Örnek çekim
Örnek çekim

Kategoriler
Teknoloji

Oracle en son veritabanı altyapısını “Oracle Exadata X8M” duyurdu

16 Eylül 2019’da Oracle, “Oracle Exadata (Exadata)” nın “Oracle Exadata X8M (Exadata X8M)” adlı yeni bir ürününü duyurdu.

Exadata, özel sunucular ve yazılımlar içeren “Oracle Database” özel bir altyapıdır. Exadata X8M veri giriş / çıkış (I / O) hızını artırır ve önceki model “Oracle Exadata X8 (bundan sonra Exadata X8)” dahil önceki modele kıyasla gecikmeyi azaltır.

Not: Gecikme= Veri aktarımının bir göstergesi. Veri aktarma isteği yapıldığında veri gerçekten aktarılana kadarki gecikme süresini ifade eder.

 

Kategoriler
Teknoloji

Samsung Çin’de cep telefonu üretimine son verdi

Çin’deki pazar payı ilk çeyrekte %1 (yüzde 1) olan Samsung, bu ülkede cep telefonunu tamamen durdurma kararını vermeden önce, ülkedeki operasyonlarını 1 yıl önceden yavaşlatarak üretimi durdurma sinyalini vermişti.

Son zamanlarda, Japon markası olan Sony, Çin’de sözde akıllı telefon üretimini durdururken, ABD Apple hala ülkede iPhone üretimi yapıyor.

Son yıllarda Hindistan ve Vietnam gibi düşük ücretli ülkelerde üretimi artıran Samsung, Çin’deki üretim tesislerinin kapanmasına rağmen bu ülkede cep telefonu satmaya devam edecek.

Kategoriler
Teknoloji

Asus ROG Phone 2’yi tanıyın

Asus ROG Phone 2 özellikleri:

Telefon 120 Hz yenileme hızını destekleyen 6,6 inç AMOLED ekrana sahip. İç mekanda yüksek performanslı Qualcomm Snapdragon 855+ sistem çipi, 12 gigabayt RAM, 512 gigabayt depolama ve 6000 mAh pil bulunuyor. Arkasında bir çift kamera ve bir RGB ışıklı ROG logosu var. Ürünle birlikte verilen ayrı fan, telefonu birkaç derece soğutur ve hava akışı, cihaz daha uzun oyun oturumları için ısınırken parmaklarınızı soğutur.

Kategoriler
Teknoloji

CloudFlare HTTP/3 desteğini duyurdu

Artırılmış güvenliğe ek olarak, HTTP/3 web sayfalarını yüklemek için daha hızlı olduğu anlamına gelir, ancak elbette güncellenmiş tarayıcılar gerektirir. Şu anda, Opera 16 protokolü desteklemiyor, önümüzdeki günlerde Mozilla ve Google, Firefox ve Chrome tarayıcılarında HTTP/3 desteği de ekleyecektir. Chrome‘un en yeni Canary sürümünde, Zdnet raporları zaten HTTP/3 protokolü için destek eklendiğini açıklamıştı.

Önceki HTTP/2 ile karşılaştırıldığında, HTTP/3 sıfırdan yeniden yazılır. En büyük değişiklik, TCP ve SPDY‘nin yerine, diğer şeylerin yanı sıra, TLS aracılığıyla yerleşik şifreleme sunan QUIC (Hızlı UDP İnternet Bağlantıları) ile değiştirilmiş olmasıdır.

Kategoriler
Teknoloji

Samsung Galaxy Tab Active Pro ticari tabletini piyasaya sürdü

Samsung, devlet kurumlarını, taşımacılığı ve perakende satışını hedefleyen 10.1 inç FHD + ekranlı tablete sahip. Taşınabilir bir cihaz olarak, rapor kontrolü, veri girişi, veritabanı alımı, CAD ekranı ve daha fazlası gibi önemli endüstriyel görevleri gerçekleştirebilir.

Samsung Galaxy Tab Active Pro, araç içi veya ticari kullanım için uygundur ve Pogo pinleri, ek güç ve klavye girişi için Tab Active 2 gibi aksesuarlar ile uyumludur.

Samsung, tabletin 7600mAh batarya ile standart olarak geldiğini ve Tab Active 2’den% 45 daha yüksek olan 16 saatlik video oynatmayı desteklediğini söyledi. Sürekli kullanım için, gücü değiştirmek de kolay olduğu vurgulandı.

Samsung Galaxy Tab Active Pro tablet, Android 9 Pie özelleştirilmiş OneUI yazılımıyla önceden yüklenmiş olan 4GB RAM + 64GB ROM (microSD genişletmeyi destekler) ile desteklenen Qualcomm Snapdragon 670 SoC platformuna dayanmaktadır.

Yeni S Pen kalemi için destek eklemenin yanı sıra, DeX yerleştirme istasyonuyla da uyumludur ve PC’ye kolay işlemler için belgelerin kolayca düzenlenmesi ve görüntülenmesi için geniş ekranlı ekranlar ve klavye ve klavye gibi çevre birimlerini destekler.

Samsung Galaxy Tab Active Pro‘nun ayrıca dokunma hassasiyetini arttırdığını ve kullanıcılar koruyucu kıyafet ve eldiven giyse bile dış mekanlarda veya zorlu koşullarda kullanılabileceğini belirtmekte fayda var.

Bir mağaza ve restoran ortamında, tablet güvenli destek ve temassız POS sağlarken, NFC özelliği endüstriyel ortamda kimlik kontrolü ve erişim kontrolü gerçekleştirir.

Google AI Core ve 8 MP Front + 13MP arkaya monte edilmiş otomatik netleme kameralarıyla, kullanıcılar artırılmış gerçeklik (AR) tabanlı cihaz incelemeleri, uzaktan destek, birlikte çalışma ve yerinde eğitim yapabilir.

Ek olarak, Sansung Galaxy Active Tab Pro, iş verileri işlemleri için sağlam donanım ve yazılım koruması sağlayan ve birden fazla cihazın toplu kayıt, değişim, güncelleme ve yönetimini kolaylaştıran Samsung Knox yonga seviyesi güvenlik platformu tarafından da destekleniyor.

Son olarak, tablet parmak izi taramasını ve yüz tanımayı destekler ve düzenli olarak güvenlik düzeltme ekleri alabilir. Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ise henüz belli değil.

Kategoriler
Teknoloji

Qualcomm Pazarlama Müdürü: 5G, yeni bir buluş çağını doğuracak.

Son zamanlarda, Qualcomm kıdemli başkan yardımcısı ve pazarlama müdürü Penny Baldwin, Qualcomm’un ABD karargahı tarafından yapılan medya iletişim toplantısında 5G’nin yeni bir buluş dönemi yaratacağını ve Qualcomm’un sürekli yatırım ve inovasyon yoluyla 5G dönemini sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

Penny, geçtiğimiz 30 yıl boyunca Qualcomm’un mobil temel teknoloji yeniliğini kablosuz ve mobil teknolojide bir dünya lideri olarak taahhüt ettiğini söyledi. Qualcomm tarafından icat edilen kablosuz sistem teknolojisi, dünyanın bağlanma, hesaplama ve iletişim şeklini temelden değiştirdi. Temelde Qualcomm bir icat şirketidir. Son 30 yılda, Qualcomm 58 milyar ABD doları tutarında Ar-Ge yatırımıyla çok sayıda temel teknoloji araştırma ve geliştirme çalışması başlattı ve şu anda 140.000’den fazla yetkili patent ve patent başvurusu bulunuyor. Qualcomm, yonga setleri, yazılım, teknik hizmetler ve platformlarda 30 yıldan fazla bir deneyime sahiptir.

“Qualcomm, Ar-Ge’ye yatırım yapmaya kararlı ve ürün ve hizmetleri pazara getiren ve sonuçları elde eden müşterileri desteklemeyi taahhüt ediyor” dedi. Penny, bu yatırımlara genellikle teknolojinin hala standardizasyon veya resmi ticarileşmeden çok uzun bir süre önce eşlik ettiği için büyük riskler eşlik ettiğini söyledi. Qualcomm’un görüşüne göre, bu yatırımlar gerekli çünkü ekosistemin refahı için kritik öneme sahipler.

Qualcomm teknolojisinin temel faydalarından bahseden Penny, bunu üç açıdan özetledi: Birincisi, Qualcomm teknolojisi, müşterilerin ve ortakların küresel rekabette yenilik yapması, geliştirilmesi ve katılması için güçlü bir destek oldu. Qualcomm’un büyük Ar-Ge yatırımına, kapsamlı Ar-Ge çalışmalarına ve teknolojisine dayanarak Qualcomm’un müşterileri ve ortakları, ürünleri ve hizmetleri pazara daha hızlı getirebilir ve tüketiciler bundan yararlanabilir. İkincisi, Qualcomm teknolojisi, ekonomide değişikliklere neden olan yeni endüstriler, yeni tüketici deneyimleri ve yeni iş modelleri yarattı ve rekabet ortamını yeniden yapılandırdı. Qualcomm’un ağ araba servisi, video akışı, yüksek hassasiyetli GPS gibi temel teknolojisine dayanan birçok hizmet, Uber, Didi, Tencent, Naifei, Waze ve Baidu ve diğer şirketlere, yeni şirketler oluşturmada, tüketicilere büyük faydalar sağlamada yardımcı oluyor.

Bunu bilmiyor olsak da, insanlar her zaman, her yerde Qualcomm’un icadının rahatlığını yaşarlar. Örneğin, 24 / 7 (her zaman açık) ağ erişiminin yanı sıra mobil uygulama mağazaları, video akışı, yüz tanıma, güç yönetimi, batarya enerji verimliliği vb. Hepsi Qualcomm’un icatlarıdır.

Bir mobil teknoloji araştırma ve geliştirme motoru olarak Qualcomm, hayatın her kesiminde ve milyarlarca insan için önemli bir değer yarattı, ancak Qualcomm bundan çok daha fazlasını yaptı. Penny, Qualcomm’un teknolojisinin az gelişmiş bölgeler için pencereyi açtığını, insanların ağ kablosu olmayan alanlarda internete bağlanmalarını, eğitimsiz kişilerin eğitim almalarını ve bankaların olmadığı yerlerde finansal hizmetlerden yararlanmalarını sağladığını söyledi. İnsanlar yeni işler yaratır. Qualcomm, toplumun birçok insan için yeni işler yaratmasına ve insanların yaşamlarını zenginleştirmesine yardımcı olur.

Ekonomik bir çalışma, 5G’nin ekonomik çıktıda 12 trilyon $ ‘a ve dünya çapında 20 milyon iş yaratacağını gösteriyor. Çin’de 5G, ekonomik faydalar ve 9 milyon iş için yaklaşık 1 trilyon dolar yaratacaktır.

Gelecekteki kalkınmanın temeli olan 5G, elektrik kadar her yerde olacaktır. 5G döneminin ortaya çıkışıyla, Her Şeyin İnterneti, bağlantı sayısında patlayıcı bir büyüme sağlayacaktır. 5G aynı zamanda çoklu gigabit kapasite, sınırsız veri trafiği paketi, ultra düşük gecikme süresi ve yüksek güvenilirlik getirecektir. IoT cihazlarının sayısı da katlanarak artacak ve 2025 yılına kadar 25 milyar seviyeye ulaşması bekleniyor.

5G’nin yarattığı yeni mobil deneyime hayran kalacaksınız. Ancak 5G’nin asıl ilginç yanı, sadece mobil endüstrisi değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda çevremizdeki tıbbi endüstrilerden perakendeciliğe ve imalatçı üretimine kadar pek çok endüstriyi de değiştirecek olmasıdır.

Otomotiv endüstrisinde, 5G bilgi ve eğlence ve araç içi bilgi işlem teknolojisi ile sürüş deneyimini değiştirerek, endüstrinin geleceğini yeniden şekillendirecek ve daha akıllı ve daha güvenli taşımacılığın temelini oluşturacak. “Arabanız diğer araçlarla birbirine bağlanacak, sinyal lambalarına ve buluta bağlı olacak.” ifadelerini kullandı. Penny, “5G arabanızı her şeye bağlamak için çok yönlü yetenekler sağlayabilir, seyahatinizi daha güvenli, daha verimli ve daha fazlasını yapabilir sürdürülebilir. ”Perakende endüstrisinde 5G, aynı zamanda radikal bir değişim getirecektir. Tüketiciler, gerçek dünyayı ve dijital dünyayı daha iyi entegre edebilir ve daha zengin ve daha kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi hissedebilir.

“5G dünyayı daha hızlı hale getirecek, bu düşündüğünüzden daha erken gelecek.” Penny, 5G dönemini tek bir kelimeyle tanımlamak istiyorsanız, “buluş çağının” daha uygun olacağını söyledi. “Su, kömür ve elektrik dönemi endüstriyi beslerken, İnternet ve dijitalleşme bilgi çağını başlatırken, 5G yeni bir buluş çağı yaratacaktır.” Penny, 5G’nin önceki nesil değişikliklerden daha dönüştürücü ve daha güçlü olacağına inanıyor. “

Kategoriler
Teknoloji

Huawei ABD’den parça temin etmeden 5G baz istasyonu yapmaya başladı

Reuters’e göre “Ağustos ve Eylül aylarında teste başladık ve Ekim ayından itibaren büyük ölçekli üretime başlayacağız” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, başlangıçta ayda 5.000 adet 5G baz istasyonu inşa edeceklerini belirtti. Gelecek yıl, şirket 1,5 milyon baz istasyonu üretmeyi hedefliyor.

Mayıs ayında Huawei, şirketin güvenlik riski taşıdığına inanan ABD makamları tarafından kara listeye alındı. Fakat Huawei bu suçlamaları reddetti.

Mobil devi Ağustos ayında Android’in yerini alabilecek yeni bir işletim sistemi başlattı.

Kategoriler
HTML

HTML

HTML metni, HTML komutlarından oluşan açıklayıcı bir metindir HTML komutları, metni, grafikleri, animasyonları, sesleri, tabloları, bağlantıları ve daha fazlasını açıklayabilir.

Köprü metni, metni ve grafikleri metin içindeki diğer bilgi ortamlarıyla köprülerle ilişkilendirerek bilgileri düzenlemenin bir yoludur. Bu birbiriyle ilişkili bilgi ortamı aynı metin veya başka dosyalar veya coğrafi olarak uzak bir bilgisayardaki dosyalar olabilir. Bilgiyi düzenlemenin bu yolu, farklı yerlerde dağıtılan bilgi kaynaklarını rastgele bir şekilde birbirine bağlar; bu da insanların bilgi bulması ve alması için uygundur.

Kategoriler
Google Tarayıcılar

Google Chromium nedir?

Chromium, Google Chrome tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir projedir. Kod tamamen açık olduğundan, Chromium, depolarındaki kolay kurulum için birçok Linux dağıtımında kullanılabilir.

Chromium Tarayıcı, diğer platformlar için de kullanılabilir. Windows ve Mac çalıştırabilirsiniz. Chrome OS, açık kaynaklı bir Google tabanlı addır. Chromium’u buradan indirin.

Chromium veya Chrome’u kullanabilirsiniz

Linux’ta Chromium çoğu zaman doğrudan dağıtım havuzundan yüklenebilir. Ubuntu sürümünde, Ubuntu Yazılım Merkezini açarak, Chromium’u arayarak ve “Yükle” yi tıklayarak kurabilirsiniz. Linux dağıtım havuzunuzdaki güvenlik güncellemeleri ile güncellenecektir.

Windows ve Mac’te Chromium kullanımı daha zordur. Chromium’un resmi sürümleri mevcuttur, ancak otomatik olarak güncellenmezler.

Linux’ta, Chrome’u indirmek için Google Chrome İndirmeleri sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir. Kural olarak, paket resmi Google depolarını yapılandıracak, böylece Chrome için güncellemeler Linux’un “Güncelleyicisi” kullanılarak otomatikleştirilecektir. Paket, kapalı kodun bölümlerini içerir ve bu nedenle yazılım deposunda bulunmayacaktır.

Windows ve Mac’te, Chrome Google Yüklemeler sayfasından otomatik olarak yüklenir.

Kategoriler
SEO White Hat SEO

SEO Türkçe anlamı olan Arama Motoru Optimizasyonu olarak telafuz edilir.

Google Arama aracılığıyla çevrimiçi içeriğe sahipseniz, bunlardan para kazanıyor veya tanıtıyorsanız, bu kılavuz tam size göre. Genişleyen başarılı bir işletmenin, bir düzine farklı sitenin web yöneticisinin, bir web ajansındaki SEO uzmanının veya Google Arama’nın mekanizmaları hakkında bilgi edinmek isteyen ve kendini geliştiren biri de olabilirsiniz: Kendinizi bu senaryolardan birinde görüyorsanız, bu kılavuz tam size göre. En iyi uygulamalarımıza göre SEO temellerine genel bir bakış için arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Ne yazık ki bu kılavuz, sitenizin Google sonuçlarındaki ilk sırasını otomatik olarak garanti altına almak için herhangi bir sır vermez, ancak aşağıda açıklanan en iyi uygulamaları izlerseniz, arama motorlarının internet sitenizi taraması daha kolay olacaktır,

SEO Türkçe olarak(Arama Motoru Optimizasyonu) olarak telafuz edilir. İlgili arama motorlarında web sitelerinin doğal sıralamasını iyileştirmek için arama motorlarının kurallarını kullanmanın bir yoludur. Amaç, web sitesinin sektörde öncü olması ve marka geliri elde etmesi için ekolojik bir öz-pazarlama çözümü sağlamak; SEO hem site dışı SEO site içi seo optimizasyonu içerir; Arama motorlarından daha fazla trafik almak için, web sitesi yapısı, içerik inşaat planı, kullanıcı etkileşimi iletişimi, sayfa vb. bakış açısıyla Makul planlama, web sitesi ile ilgili bilgileri arama motorunda görüntülenen kullanıcılar için daha cazip hale getirecektir.

Arama Motoru Optimizasyonu

İnternet sayfalarını taramak, belirli anahtar kelime arama sonuçları için dizinlerini belirlemek ve sıralamalarını belirlemek için çeşitli arama motorları türlerini anlayarak, web sayfaları arama motoru sıralamalarını iyileştirmek ve böylece web sitesi trafiğini artırmak için optimize edilmesine denir.

Arama Motoru Optimizasyonu, bir web sitesinin SEO çalışması alanında kritik bir rol oynar. Aynı zamanda, arama motorları sıralama algoritması kurallarını değiştirmeye devam ettikçe, algoritmadaki her değişiklik iyi sıralanan bazı web sitelerinin sıralamalarda olumsuz gerilemeler alması ve ziyaretçi kaybının oluşmasına neden olabilir. Bir diğer internet sitesinin de ziyaretçi sayılarının yükselmesine sebep olabilir.

SEO Optimizasyon stratejisi

1, tema kullanıcı odaklı olmalı, içerik zengin olmalı

Bir web sitesi tasarlayıp oluşturmadan önce, sitenin temasını, amacını ve içeriğini ayarlayın. Farklı amaçlar için web sitesi özelliklerini hedeflemek, satış olarak geri dönüş oranını yükseltir.

Platform aynı zamanda bir tanıtım sitesi olabilir: Kullanıcı deneyimini karşılamak için web sitesinin teması açıkça tanımlanmış ve zengin olmalıdır. Bir web sayfası için, web sitesinin temasını ve içeriğini optimize etmek en önemlisidir. Bir web sitesinin teması anlamı ve kurgusu net, içeriği zenginse, belirli alanlardaki değişikliklere odaklanması ve zamanında güncellenmesi gerekir.