Otoriter sitelere isyan edenler buraya. Kopya ve özgün içerik hakkında.

Seo Analiz grubunda Erdal Yılmaz adlı arkadaşımızın isyanı şu şekilde.

Kopya ve özgün icerik hakkinda!

Sizin %100 özgün içeriğinizi milliyet hurriyet gibi siteler birebir kopyalarlarsa sizden önde çıkarlar.

Siz milliyet hurriyet gibi sitelerden kopyalarsanız googlede hicbir sekilde cıkmazsınız.

Hani google’ın adaleti?

Bu isyana cevabım şu şekilde oldu.

Milliyet hurriyet gibi sitelerin sosyal medya hesapları siz diye bahsettiğiniz yani bizden milyonların üzerinde. Bu büyük sitelerin büyük olması elindeki kitleyle orantılı.

Örneğin bizden aldığı kopya yazıyı önce sitesinde daha sonra facebook’ta paylaşıldığını düşünün. Paylaşılan posta binlerce beğeni ve yüzlerce yorum yapıldığını ve akabinde onlarca kez paylaşıldığını düşünün. En doğal etkileşim süreci işliyor. Burada bir adaletsizlik söz konusu değil.

One Reply to “Otoriter sitelere isyan edenler buraya. Kopya ve özgün içerik hakkında.”

  1. Sizin de belirttiğiniz gibi otoriter siteler belli bir okuyucu ve takipçi kitlesine sahip olduğu için onlarla boy ölçüşmek veya kendi kişisel sitemizi o sitelerle mukayese etmek akıl tutulmasıdır. hayalimizde canlandırdığımız olayların, gerçek hayata uyup uymadığını düşünmeden hareket edersek, don kişot’un yel değirmenlerine saldırması sonrasında yaşadığı komik ve trajedik sahneleri yaşamamız kaçınılmazdır. bir çok site sahibi bazı webmaster forumlarında haber sitelerinin hep kendilerinden bir adım önde olduğundan hayıflanmaktadır. bu konuda yapılacak bir şey olmadığı kanaatindeyim, sonuç olarak sizin de belirttiğiniz gibi özgün içeriğe devam edilmeli, her site sahibi kendi kulvarında koşmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir