Qualcomm Pazarlama Müdürü: 5G, yeni bir buluş çağını doğuracak.

Son zamanlarda, Qualcomm kıdemli başkan yardımcısı ve pazarlama müdürü Penny Baldwin, Qualcomm’un ABD karargahı tarafından yapılan medya iletişim toplantısında 5G’nin yeni bir buluş dönemi yaratacağını ve Qualcomm’un sürekli yatırım ve inovasyon yoluyla 5G dönemini sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

Penny, geçtiğimiz 30 yıl boyunca Qualcomm’un mobil temel teknoloji yeniliğini kablosuz ve mobil teknolojide bir dünya lideri olarak taahhüt ettiğini söyledi. Qualcomm tarafından icat edilen kablosuz sistem teknolojisi, dünyanın bağlanma, hesaplama ve iletişim şeklini temelden değiştirdi. Temelde Qualcomm bir icat şirketidir. Son 30 yılda, Qualcomm 58 milyar ABD doları tutarında Ar-Ge yatırımıyla çok sayıda temel teknoloji araştırma ve geliştirme çalışması başlattı ve şu anda 140.000’den fazla yetkili patent ve patent başvurusu bulunuyor. Qualcomm, yonga setleri, yazılım, teknik hizmetler ve platformlarda 30 yıldan fazla bir deneyime sahiptir.

“Qualcomm, Ar-Ge’ye yatırım yapmaya kararlı ve ürün ve hizmetleri pazara getiren ve sonuçları elde eden müşterileri desteklemeyi taahhüt ediyor” dedi. Penny, bu yatırımlara genellikle teknolojinin hala standardizasyon veya resmi ticarileşmeden çok uzun bir süre önce eşlik ettiği için büyük riskler eşlik ettiğini söyledi. Qualcomm’un görüşüne göre, bu yatırımlar gerekli çünkü ekosistemin refahı için kritik öneme sahipler.

Qualcomm teknolojisinin temel faydalarından bahseden Penny, bunu üç açıdan özetledi: Birincisi, Qualcomm teknolojisi, müşterilerin ve ortakların küresel rekabette yenilik yapması, geliştirilmesi ve katılması için güçlü bir destek oldu. Qualcomm’un büyük Ar-Ge yatırımına, kapsamlı Ar-Ge çalışmalarına ve teknolojisine dayanarak Qualcomm’un müşterileri ve ortakları, ürünleri ve hizmetleri pazara daha hızlı getirebilir ve tüketiciler bundan yararlanabilir. İkincisi, Qualcomm teknolojisi, ekonomide değişikliklere neden olan yeni endüstriler, yeni tüketici deneyimleri ve yeni iş modelleri yarattı ve rekabet ortamını yeniden yapılandırdı. Qualcomm’un ağ araba servisi, video akışı, yüksek hassasiyetli GPS gibi temel teknolojisine dayanan birçok hizmet, Uber, Didi, Tencent, Naifei, Waze ve Baidu ve diğer şirketlere, yeni şirketler oluşturmada, tüketicilere büyük faydalar sağlamada yardımcı oluyor.

Bunu bilmiyor olsak da, insanlar her zaman, her yerde Qualcomm’un icadının rahatlığını yaşarlar. Örneğin, 24 / 7 (her zaman açık) ağ erişiminin yanı sıra mobil uygulama mağazaları, video akışı, yüz tanıma, güç yönetimi, batarya enerji verimliliği vb. Hepsi Qualcomm’un icatlarıdır.

Bir mobil teknoloji araştırma ve geliştirme motoru olarak Qualcomm, hayatın her kesiminde ve milyarlarca insan için önemli bir değer yarattı, ancak Qualcomm bundan çok daha fazlasını yaptı. Penny, Qualcomm’un teknolojisinin az gelişmiş bölgeler için pencereyi açtığını, insanların ağ kablosu olmayan alanlarda internete bağlanmalarını, eğitimsiz kişilerin eğitim almalarını ve bankaların olmadığı yerlerde finansal hizmetlerden yararlanmalarını sağladığını söyledi. İnsanlar yeni işler yaratır. Qualcomm, toplumun birçok insan için yeni işler yaratmasına ve insanların yaşamlarını zenginleştirmesine yardımcı olur.

Ekonomik bir çalışma, 5G’nin ekonomik çıktıda 12 trilyon $ ‘a ve dünya çapında 20 milyon iş yaratacağını gösteriyor. Çin’de 5G, ekonomik faydalar ve 9 milyon iş için yaklaşık 1 trilyon dolar yaratacaktır.

Gelecekteki kalkınmanın temeli olan 5G, elektrik kadar her yerde olacaktır. 5G döneminin ortaya çıkışıyla, Her Şeyin İnterneti, bağlantı sayısında patlayıcı bir büyüme sağlayacaktır. 5G aynı zamanda çoklu gigabit kapasite, sınırsız veri trafiği paketi, ultra düşük gecikme süresi ve yüksek güvenilirlik getirecektir. IoT cihazlarının sayısı da katlanarak artacak ve 2025 yılına kadar 25 milyar seviyeye ulaşması bekleniyor.

5G’nin yarattığı yeni mobil deneyime hayran kalacaksınız. Ancak 5G’nin asıl ilginç yanı, sadece mobil endüstrisi değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda çevremizdeki tıbbi endüstrilerden perakendeciliğe ve imalatçı üretimine kadar pek çok endüstriyi de değiştirecek olmasıdır.

Otomotiv endüstrisinde, 5G bilgi ve eğlence ve araç içi bilgi işlem teknolojisi ile sürüş deneyimini değiştirerek, endüstrinin geleceğini yeniden şekillendirecek ve daha akıllı ve daha güvenli taşımacılığın temelini oluşturacak. “Arabanız diğer araçlarla birbirine bağlanacak, sinyal lambalarına ve buluta bağlı olacak.” ifadelerini kullandı. Penny, “5G arabanızı her şeye bağlamak için çok yönlü yetenekler sağlayabilir, seyahatinizi daha güvenli, daha verimli ve daha fazlasını yapabilir sürdürülebilir. ”Perakende endüstrisinde 5G, aynı zamanda radikal bir değişim getirecektir. Tüketiciler, gerçek dünyayı ve dijital dünyayı daha iyi entegre edebilir ve daha zengin ve daha kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi hissedebilir.

“5G dünyayı daha hızlı hale getirecek, bu düşündüğünüzden daha erken gelecek.” Penny, 5G dönemini tek bir kelimeyle tanımlamak istiyorsanız, “buluş çağının” daha uygun olacağını söyledi. “Su, kömür ve elektrik dönemi endüstriyi beslerken, İnternet ve dijitalleşme bilgi çağını başlatırken, 5G yeni bir buluş çağı yaratacaktır.” Penny, 5G’nin önceki nesil değişikliklerden daha dönüştürücü ve daha güçlü olacağına inanıyor. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir